Altınşehir Bilgievi

Altınşehir Bilgievi

Altınşehir Bilgievi, ilçe sınırları içinde yer alan ilköğretim okullarındaki öğrencilerin, eğitim ve öğretimine yardımcı olmak, kültür sanat faaliyetleri kapsamında genç nüfusun kültürel ve sosyal gelişimlerine destek vermek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilemelerini sağlamak ve sosyal aktivitelerde bulunmalarını temin etmek, çocuklarımızın bilgi ve iletişim çağında, teknolojinin tüm nimetlerinden gerektiği kalitede yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla kuruldu.

 

Kimler Nasıl Faydalanabilir?

Altınşehir Bilgievindeki faaliyetler, daha çok 8-14 yaş çocuk ve gençlere yönetliktir.

Bilgievine öğrencilerin velisiyle gelmesi gerekmektedir. Ayrıca bilgievine giriş ve çıkışlar tamamen velinin sorumluluğundadır.

Öğrencilerin bilgievinden istifade edebilmeleri için üye olmaları gerekmektedir.

 

Üyelik için istenen belgeler şöyledir:

 

 •Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 • Öğrenci Belgesi

 • Velisinden Muvafakatname (Kayıt Formu)

 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf

 

Öğrencilerimiz sunulan hizmetlerden tüm hizmetlerden ÜCRETSİZ olarak faydalanmaktadır.

 

Bilgievi'nde Yer Alan Faaliyetler Nelerdir?

Sosyal ve kültürel birçok aktivitenin gerçekleştirildiği Akif İnan Bilgievi'nde ağırlıklı olarak tiyatro gibi sahne sanatları ile gitar, keman, bağlama ve ney dersleri, profesyonel eğitimciler tarafından verilmektedir.

 

Kütüphane

Özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği eserlerden seçilerek oluşturulan kütüphanemiz; öğrencilerin ders çalışma, araştırma yapma ve ödünç kitap alma taleplerini karşılamakta. Haftanın her günü 09.00-18.00 saatleri arasında açık olan kütüphanemizin bünyesinde oluşturulan kitap kulüplerinde, kitap okumaya teşvik amaçlı yarışma ve faaliyetler de düzenlenmektedir. Bu faaliyetler sonucunda dereceye girenlere hediyeler dağıtılmaktadır.

 

Bilgisayar Laboratuvarı

Bilgisayar laboratuvarı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın faydalanabileceği niteliktedir. Bilgisayar laboratuvarlarında kullanıcılara ücretsiz internet erişimi sunulurken; kötü içerikli sayfalara erişimi engelleyici bir sistem ile çocukların zararlı web sayfalarından uzak tutulmaları sağlanmaktadır. Bilgisayar laboratuvarlarında öğrenciler ödevlerini, bilgisayar öğretmeni rehberliğinde araştırdıkları gibi aynı zamanda ilgilendikleri konular hakkında da araştırma yapıp gerekli çıktılarını yazıcıdan hiçbir ücret ödemeden alabilirler. Bilgisayar sınıfı yedi gün boyunca 09.00-18.00 saatleri arasında hep açıktır. Çocuklarımızın öğretmenimizin nezareti ve denetiminde bilgisayar oyunları oynama imkanı da vardır.

 

Kulüplerimiz

 

• Gezi Kulübü: Yaşadığımız kent başta olmak üzere ülkemizin tüm tarihi, kültürel ve coğrafik değerlerini tanıma imkanı sunan Gezi Kulübü'yle öğrencilerimiz, hem yeni yerler görmenin keyfini yaşıyor hem de bu eşsiz kültürel değerlerimize sahip çıkma bilinci kazanıyorlar. Kulübümüzdeki öğrenciler için, İstanbul'da bulunan yerlere (Miniatürk, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Darıca Hayvanat Bahçesi, Süleymaniye Yazma Eserler Kütüphanesi, 1453 Panorama Fetih Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, vb.) geziler düzenliyor. Aynı zamanda farklı piknik faaliyetleri de gerçekleştiriliyor.


• Okuma Kulübü: Roman, hikâye, macera, anı ve şiir seçkinlerinden oluşan zengin kütüphanemizle Okuma Kulübümüzde çocuklar, hem güzel Türkçemizin hem de dünya edebiyatının önemli eserlerini okuyor, bilgi ve kültürlerini artırıyorlar.

 

• Satranç Kulübü: Satranç, çocukların hızlı ve stratejik düşünme, bir olayı farklı boyutlarıyla algılayıp yorumlayabilme becerilerini artırmasıyla, zihinsel gelişime büyük katkı yapan en etkili zeka oyunları arasında yer alır. Derslerden kalan serbest zamanlarını keyifle geçirmeleri ve arkadaşlarıyla zamanı eğlenceli halde değerlendirebilmeleri için öğrencilerimize, uzamn öğretmenlerimizin nezaretinde satranç oynamanın kuralları ve incelikleri öğretiliyor.

 

Kurslarımız

 

• Müzik Kursu: Öğrencilerimize müzik öğretmenlerinin nezaretinde temel nota bilgisi, enstrümanları tanıma ve kullanabilme becerilerinin kazandırıldığı kurslarımızda KEMAN, GİTAR, BAĞLAMA ve NEY dersleri verilmektedir. Bilgievimiz bünyesinde bir koro ekibi de müzik öğretmenlerimizin nezaretinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

• Tiyatro Kursu: Tiyatro kursumuz, oyunculuğun temellerinden olan vücut dili ve sesin doğru kullanımı, tiyatro ve sanat tarihi, diksiyon ve doğaçlama çalışmalarıyla tiyatro ve benzeri gösteri sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimize, yeteneklerini geliştirebilme fırsatı sunuyor.

  • 0 212 687 12 02
  • Altınşehir Mah. Dereboyu (Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi) No:50
© 2019 Başakşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.