MÜZİK AKADEMİSİ YILSONU KONSERİ

120 kişilik öğrenci orkestrası mest etti


Başakşehir Müzik Akademisi, 2017-18 dönemini muhteşem bir konserle taçlandırdı. Müzik Akademisi Koordinatörü Muhammed Yıldırır’ın şefliğindeki 120 kişilik orkestra, yıl sonu konserinde konuklara müzik ziyafeti sundu.


Başakşehir Belediyesi tarafından iki yıl önce hayata geçirilen Başakşehir Müzik Akademisi’nin 2017-18 dönemi, final programı ile sona erdi. Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Yıl Sonu Konseri’ne; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra öğretmenler ve aileler de katıldı.

 

Müzik Akademisi öğrencisi 120 gençten oluşan orkestra, alkışlar arasında sahneye çıktı. Müzik Akademisi Koordinatörü Muhammed Yıldırır’ın şefliğini yaptığı genç müzisyenler, Klasik Müzik, Modern Batı ve Türk Sanat Müziği’nin en seçkin eserlerini seslendirdi.

 

Müzik Akademisi Orkestrası, “Kimseye Etmem Şikayet”, “Ayrılık”, “Böyle Gelmiş Böyle Geçer Dünya” gibi sevilen şarkıların yanı sıra “Gesi Bağları” ve “Leyla” gibi türkülerle büyük beğeni kazandı. “Davullar Çalsın” olarak da bilinen Selanik türküsü ise ayakta alkışlandı.

Karadeniz türküleriyle konukları coşturan genç müzisyenler, annelerini de unutmadı. Gençler, annelerin çocuklarına söylediği ninnileri seslendirerek annelerinin gününü kutladı. Birbirinden başarılı piyano, gitar ve ney solo performanslarının sergilendiği konser, yaklaşık 2 saat sürdü.

 

Orkestra, konserin finalinde bu yıl Müzik Akademisi’nin sınav parçası olan introyu seslendirdi. 120 gencin muhteşem uyumu ve başarılı performansı, hem konuklar hem de şef Muhammed Yıldırır tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, konser sonunda Müzik Akademisi Koordinatörü Muhammed Yıldırır’a gecenin anısına çiçek takdim etti. Gençleri hayli başarılı bulan Başkan Kartoğlu, “Her birini tebrik ediyorum. Amacımız, Başakşehirli gençlerimizi kültür, sanat ve spor başta olmak üzere her alanda hayata hazırlamak. Birbirinden güzel faaliyetlerde hem başarılı olacaklarına hem de bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Gençlerimizin yetişmesinde, anne ve babaları başta olmak üzere Akademimizin hocalarına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.